A może grzywka?

Author: admin
10 28th, 2011

W ostatnim czasie, kiedy wszyscy, zarówno kobiety, jak i mężczyźni, lubią nosić fantazyjne fryzurki na głowach, coraz bardziej modna staje się grzywka.
Czasem jednak decydujemy się na nią ślepo idąc za modą i najnowszymi trendami. A może lepiej zastanowić się – czy i jaka grzywka pasuje do naszej twarzy?

Twarz owalna – do tego rodzaju rysów pasuje praktycznie każda grzywka. Osoba z twarzą owalną równie dobrze powinna wyglądać bez grzywki. Jednak, jeśli ma wysokie czoło – zalecane będzie cięcie i utworzenie grzywki. Jej kształt i gęstość najlepiej skonsultować z fryzjerem.

Do twarzy kwadratowej raczej nie powinno się nosić grzywki. Długie kosmyki włosów przy twarzy wysmuklą optycznie jej owal. Grzywka może nam zatem tylko zaszkodzić, niepotrzebnie nada twarzy jeszcze bardziej kwadratowy kształt.

Twarz okrągła – do tego rodzaju twarzy najlepiej nosić rzadką, wręcz delikatną grzywkę, najlepiej asymetryczną, na boku. Dzięki temu uzyskamy efekt lekkości.

Do twarzy trójkątnej najlepiej pasuje grzywka zaczesana na bok – może to być grzywka krótka bądź dłuższa. Najlepiej kierować się własną wygodą i poradzić fryzjera.

Natomiast twarz prostokątna będzie dobrze się komponowała z grzywką całkowicie asymetryczną.